antibeebipillide kohta... 21.11.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Günekoloog kirjutas mulle kuskil kuu aega tagasi välja Yarina rasestumisvastased pillid ja hakkasin neid kohe kasutama. Lugesin muidugi pakendi infolehte ka. Seal on märgitud, et muuhulgas ei tohi pille võtta ka inimesed, kel on südame rütmihäired. Ma käisin 2 aastat tagasi selle murega südamearstil, mind uuriti, ja leiti, et rütm on ebaühtlane tõesti, kuid see ei ole midagi tõsist, pigem normaalne noorte (stressis) inimeste(olen 18) puhul. Siit tekibki küsimus, et kas mul ikka tasub neid pille võtta? Kuivõrd kahjulikud nad võivad kerge rütmihäire puhul olla? Süda on mul muidu täiesti terve, aga nüüd tekkis väike mure. Viimastel päevadel on mul esinenud ka kerge peapööritus, nii et hakkasin pille sellega seostama...
Oleksin väga tänulik võimaliku selgituse üle, sest naistearstile on pikad järjekorrad.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Selgus on ikka võimalik arstide, naistearsti ja kardioloogi koostööna.
Lõplik otsustaja olete ikka Teie ise ja kasutusjuhend on ju käepärast.
Arvan, et kui saaksite ka rütmihäirete vastu ravi, siis tasuks kindlasti asjaolud üle kontrollida.

Kalle Kurvits