Mure seoses tablettide neelamisega 08.11.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Uroloog kirjutas sellise rohu nagu KLACID SR Clarithromycinum500mg.Pakendi infolehel on märgitud, neelata tervelt.Mul mure selline,et ei saa tervelt neelata lihtsalt ei lähe alla . Proovisin koos toiduga aga abi ei miskit. Kõik läheb alla välja arvatud kapsel.Kas võib seda väikesteks tükkideks teha ja siis neelata?Ette tänades.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

KLACID SR tuleb sisse võtta koos toiduga ning tervelt alla neelata. Tabletti ei tohi katki närida.
Seda lõhkudes ei saa te sellist toimet nagu vaja. Asi on raviaine vabanemise kohas, kiiruses ja hulgas.
Kas tõesti pole iialgi neelanud midagi, mis on suurem kui see tablett?
Pange see keelele, võtke lonks vett peale ja kõik.

Kui tervelt ei saa tõesti siis on võimalus lasta arstil kirjutada lastele mõeldud suspensioon ja annused vastavalt ümber arvutada.

Kalle Kurvits