kuidas ravimeid võtta 07.11.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere Dr. Kurvits!

Mulle on praeguseks määratud neli erinevat ravimit.
Astma puhul- Symbikort, mida pean sisse hingama 2 korda päevas 2 annust korraga, kõrge vererõhu puhul- Norvasc`i 1 tablett 1 kord päevas
ja maovaevuste puhul Raniberl(ranitidinum)1 tablett 2 korda päevas + Myconasoli 2% suugeel(Dactarin geel) 2 korda päevas.
Kuidas oleks parem neid ravimeid võtta, et nende mõju oleks kasulik ja nii suure ravimite kogusega enadele liiga mitte teha. Praegu võtan symbikorti, suugeeli, norvasc`i ja raniberli hommikul enne sööki ja õhtul enne magama minekut symbikorti, raniberl`i ja suugeeli.
Kas neid rohtusid peab võtma enne või pärast sööki?

Ja oleks veel üks küsimus Dactarin geeli kohta, kas ma sain õigesti aru, et seda tuleb suus hoida, suus laiali ajada ja siis alla neelata?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravimeid tuleb kasutada kasutusjuhendite kohaselt.
Ka mitme ravimi kooskasutamise mõjud on kasutusjuhendites kirjas.
Kasutusjuhendid on eestikeelsed, alati kaasas ja mõeldud lugemiseks ravimi kasutaja poolt.
Lugege hoolikalt kasutusjuhendeid ja informeerige ravimi väljakirjutanud arsti teistest ka ravimitest mida varem kasutate.

Kalle Kurvits