Nospa kahe kuusele imikule mis mõju? 18.09.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere,
meil on sünnist saati olnud gaasivalud ehk siis laps kägisenud seni kui peerud tulevad, aga nuud vahetult enne kahe kuuseks saamist läks asi päris hulluks, tekkis selline hüteeria, et kutsusime kiirabi. Last sai hoida aint nii, et käed kõhuall ja siis ka karjus veel. Kiirabi lasi meil siis toruga gaase välja ja tegid nospa süsti, siis laps rahunes. Soovitati teha kõhu masaazi enne sööki, nii ka järgmine päev tegin kolm korda juba hommikul, kuid peale lõunat läks lahti sama hüsteeria ja meid viidi kiirabiga ära. Sööme siin öösel rinnapiima ja hommikul juba ja päeval juba tuttelit. Oleme ka muud toitu nagu Hippi proovinud, aga vahet pole ja see vee soojendamine ka uks jube tuutus kuna meie laps pikat ei maga. Kui meil see hüsteeria päev oli siis magas päeval kolm korda 10 minutit ja korra kätepeal lihtsalt. Enamus aega ongi maganud rinnal jalad krnksus, siis peerud ei aja üles ja tulevad ka takistuseta välja. Oleme nüüdseks teinud ultraheli uuringu ja kõik meil korras ja pead on uuritud igaksjuhuks, et ega peavalusid pole. kaka ja pissiproovid olid ka korras ja külvi andsime ka nüüd, aga kaka ise on normaalne-kollast värvi, kord on tükid sees ja kord ei ole, aga kakamise rütm küll muutus. Kui enne kaks peale igat sööki, siis nüüd on päevi kus üldse ei kaka, ja enne kakamist üks piinlemine, aga on ka nii olnud, et nutt hakkab ka siis kui ära kakatud uks kolm tundi peale, et mingit väga selget reeglit pole. ja sama jama meil ikka kordub kuigi ujutame last ja masseerime. Nüüd mingi nipp mis aitab mingit pidi on see kui topime lapse sooja vee vanni püsti asendis ja masseerin seal kõhtu, siis paneme paratsetamooni küünla pepusse 120 milli ja annan purustatuna pool nospat veega sisse, siis veel rahustuseks tissut natuke ja siis rahuneb. Oleme ka kummeli ja ristiköömne teed andnud, aga ka need eriti mõju. Korra kirjutati meile ka rahustit Febiani, aga no seda uinutit ei julge küll lapsele anda, titt magas siis küll pikalt, aga nii väiksele ei sooviks anda rohtu mis kesknärvisüsteemi mõjutab. Seega jääb meile lahenduseks ikka ennetuseks siis ujumine, võimlemine, massaaz ja kui juba jama majas siis soe vann kus masseerida, paratsetamooni küünal ja nospa, aga selleks, et mõjuks siis annan ikka pool nospat, sest meie kahe kuune tita on kolme kuuse mõõtudes, 6,5 kilo ja 64 senti. Sündis 4,2 ja 54 senti. ta pole paks, aga on hästi pikka ja sihvakas, me ise oleme ka pikad, et seega keha kaalu kohta peaks talle ju rohkem andma, et tablett mõjuks, aga ikkagi sooviks teada, mis on nospa kõrval mõju, sest igal rohul on ju mingi kõrval mõju, eriti kui seda veel siin üle päeva anda.??? kas saate palun vastata!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Nagu kõik ravimid, võib ka NO-SPA põhjustada kõrvaltoimeid.
Harva võib ravimi kasutamise ajal tekkida peavalu, pearinglus, iiveldus, tahhükardia (südamepekslemine), unetus, kõhukinnisus. Väga harva võib tekkida vererõhu langus.

Täielik info:
http://www.sam.ee/PIL/Hum/PIL_11232.pdf

Kalle Kurvits