Antidepresandid 31.08.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimis seisneb selles, et milline mõju on antidepresantidel pärast ravi lõppu (ravi kestis umbes 1-2 kuud, tõpselt ei tea). Milliseks inimene muutub kui ta neid enam ei söö? Kas on endine tagasi või jääb samaks kes oli ravi ajal? Kui inimene tõmbub endasse pärast ravi lõppu, siis kaua selline periood kestab?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ei ole kindel, et see küsimus on mulle kui apteekrile. Palun esitage see psühhiaatrile.
Peale ravi on mõistagi ravimi mõju kadumas ja kui ei ole kadunud depressiooni põhjus ehk see välja ravitud, tuleks ravi jätkata/korrata.
Kirjandust leiate ohtralt internetist kui viitsite otsida, kasutage ostimootoreid, näiteks Googlet ja sisestage mingi märksõna (depressioon) ning vajutage "otsi".

Kalle Kurvits