Metronidazol 500 mg 24.08.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Sünnitusjärgse tupepõletiku raviks kirjutas arst välja Metronidazol 500 mg 1 tbl 2 x päevas ja nii 5 päeva. Arst teavitas kohe, et leian infolehelt keelu kasutada seda ravimit imetamise ajal, kuid kinnitas, et 5 päevane kuur ei tohiks lapsele halba teha. Mida te oskate öelda selle ravimi kasutamisest imetamise ajal? Millised ohud on lapsele võimalikud?
Suured tänud,
Maria

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravimi infolehe kohaselt rinnaga toitmise ajal kasutada ei tohi. Imetavale emale määramisel tuleb rinnaga toitmine lõpetada.
Tegelik praktika on ikka ainult arsti teada. Otsuse kas võtta või mitte, saate teha ainult Teie ise.
Ravim läheb piimaga tervele lapsele. Lapsel võivad avalduda samad kõrvaltoimed ja ohud mis emalgi. Need on kirjas ravimi infolehel. Seda saate lugeda ka siit:
http://legeartis.pegasus.ee/ravimid.php?op=vaata&id=873

Kalle Kurvits