antidepressandi mõju kehakaalule 11.08.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
Tarvitan Remeroni 4 kuud(ees veel 4 ravikuud,diagnoosiks meeleoluhäired),selle ajaga on mu kehakaal tõusnud 5kg. See on aga mulle suureks probleemiks. Olen püüdnud vähedada maguse jms söömist,aga see ei aita. Kui enne selle ravimi tarvitamist oli kerge alla võtta,siis ravi ajal kaal kohe ei taha langeda,tee või tina.Oskate äkki soovitada midagi selle ravimiga sobivat kaalualandajat või seedimist soodustavat/parandavat "asja"
Oleksin väga tänulik,sest muidu olen ravi lõppedes elevant

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Mitut "head" korraga ei saa. Antidepressantidega võite saada teisigi ebasoovitavaid nähte ja need on kasutusjuhendis kirjas.
Kaalualandamise teema on tüütuseni leierdatud meedias. Iga päev potsatab postkasti mitu reklaami sel teemal. Internet on juttu täis, kirjutage otsimootorisse mingi seonduv sõna (näiteks kehakaal) ja lugege.
Mingeid spetsiaalseid tooteid antidepressantidega koos kasutamiseks ei ole.
Mõned retseptiravimid on, aga need määrab arst ja minu arust on Teil depressiooni alanemisega rohkem võimalusi tegeleda iseendaga, näiteks vaadata mida ja kuipalju on otstarbekas süüa. Magusa vähendamine on ebapiisav kui sööte rohkesti saia-leiba või rasvaseid tooteid jne.

Kalle Kurvits