clotam 22.07.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Kui kaua võib tarvitada Clotami. Tarvitan iga päev Clotami järjest 200mg. Loomulikult on diagnoositud polüartriit. Olen tarvitanud juba pea 2 aastat järjest. Ja verest ka põletiku nähud kaovad. Samas aga movalis ja sulfasalasiin ja teised,medrol jne.seda ei tee, mida ka ei talu.
Olen uurinud ja ei loe ka ravimiinfost välja ja tohtrid kehitavad õlgu, kas nii kaua võin tarvitada kui vastu lööb? Huvitav nähtus on see,et peale clotami ja asperiini ei talu kõht ja organism enamuses müüdavaid põletiku vastaseid ravimeid.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Clotam on välja lülitatud Eesti ravimiregistrist. See tähendab, et riik ei tunnusta selle ravimi kasutamise ohutust vaid see jääb ravimi väljakirjutaja ja kasutaja enda mureks.
Kõrvaltoimete avaldumine ja taluvus on sageli erinevad eri inimestel. Clotam on mittesteroidne põletikuvastane ravim ja sarnaseid tarvitatakse aastaid järjest.

Polüartriit on pidevat komplekset ravi nõudev haigus. Kui on leitud sobiv ravim selle vastu siis on peamine just sellest saadav leevendus ja elu kvaliteedi paranemine. Soovitan sellest heameelt tunda.

Kalle Kurvits