Betamaks e. Sulpirid? 13.07.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Olen aastaid sõltuvuses olnud Rivotrilist ( päevas 2x2mg tbl) 30.a. abielus, laste ema. Nüüd tundsin, et asi on hulluks läinud (ei saagi enam ilma just selle ravimita elada!!!) ja otsisin abi psühhiaatrilt. Mulle pakuti haiglavarianti, kuna see osutus võimatuks (pisem laps 2,5.a. j.m.), kirjutati Betamax e. Sulpirid (mg) 2x päevas ja Rivotrili vähendati poole (1 mg) võrra päevas.

Olen üle elanud jubeda perioodi, mil mul polnud Rivotrili kuskilt saada ja kogesin väga hullumeelseid ärajäämanähtusid (vaimne tuimus, tasakaaluhäired, pearinglus, totaalne unetus, hirmud, ehmatused, keha tuimaks jäämine jne). Kardan väga seda mis juhtuma hakkab!!! Kas üldse on võimalik normaalsel viisil sellest rohust vabaneda? Tean, et järk-järguline ravimi ärajätmine ongi parim variant kuid ma väga kardan, et need kunagised sümptomid tulevad taas mingi päev järsku esile. On see võimalik? Või on Betamaks piisavalt hea ravim, et sellest "üle saada". Ma ei saanud piisavat infot oma arstilt küsides, kutsuti tagasi näd. pärast ja jäeti ka tel. nr. kui midagi on valesti.

Mis võimalikud "jubedused" mind ees ootavad juhul kui arst vähendab oluliselt Rivotrili annust? Kas Betamaksil on ka kõrvaltoimeid? Ma pole seda välja veel ostnud, kardan igasuguseid "uusi" katsetusi enda peal. Kuna olen saanud ka ravi haiglas võõrutamisel, peale mida jäi terve elu kuidagi toppama ja minu jaoks "poolikuks"....enne kui ma taas alustasin Rivotriliga...
Kuidas on selline asi küll võimalik, ert üks rohi nii oluliselt muudab inimest ja muutud prioriteediks number 1 tema elus (minu elus siis)?
Lugup.
Maria

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Raviminfodele mul midagi lisada ei ole. Inimese tervisliku seisundi hindamine ja ravi reguleerimine ei ole minu kompetentsis. Soovitan antud küsimusega pöörduda ka mõne teise psühhiaatri poole.

Kalle Kurvits