Tsink ja magneesium 09.10.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Perearsti soovitusel hakkasin tarvitama tsingi- ja magneesiumitablette. Samal ajal hakkasid liigesed valutama ja "kangestuma". Kas see võib olla tsingi või magneesiumi kõrvaltoimeks?

Mis vahekorras ja kui pikka aega nimetatud aineid võtta tuleks? Hetkel tarvitan 250mg magneesiumi ja 50mg tsinki päevas lisaks toidule.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ei pea normaalsel tervel inimesel, kes tarvitab tasakaalustatud toitu, a see on tänapäeval võimalik, üldse vajaliku olevat mingeid lisandeid süüa. Praegu on nende tohutu buum, kõik loodavad saavutada seda mida reklaamid lubavad.

Kui omandate kõik vajaliku toiduga, on lisandite manustamisel oht üht või teist üle doseerida. Kui miski häirib teid nimetatud tsingi ja magneesiumi tarvitamisel, jätke see kohe katki, seda enam, et nende näol ei ole tegemist teile määratud raviga, vaid pigem tarbimismoega, mida upitab selle või teise (ravimi?)tootja ärihuvi.

Kalle Kurvits