Cesradyston 28.06.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

sooviksin teada, kas naistepunakapslite (cesradyston) kasutamine on ohutu raseduse ajal. Kahjuks ei ole infolehel selle kohta ühtegi märget, nagu tavaliselt kõigil ravimitel on. Ning kas cesradystoni kasutajale pole narkoos ohtlik?
Ja veel - kui ma ei ole heledanahaline, kas siis võin neid hakata suvel tarvitama ja samas mõõdukalt päevitada?
Tänud ette!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Rasedale kehtib kõikide ravimite puhul alati kuldreegel: enne kasutamist konsulteerige arstiga.
Tootja esindaja andmeil on müügile saabumas uus Cesradyston kus on naistepunaekstrakti 2 korda rohkem ja selle kasutusjuhendis on hoiatus raseduse ajal mitte kasutada kuna puuduvad piisavad uuringud ohutuse tõestamiseks.
Narkoos võib olla ohtlik igaühele. Narkoosiarst küsib kindlasti mida olete tarvitanud.
Mõõdukalt päevitada võite ka, seda enam, et pole heledanahaline.

Kalle Kurvits