rasedus ja antibiootikumid 31.05.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mees on saanud pöiepôletiku vastu ravi Ciprofloxacin 500 mg päevas
2 nädalat-lôpp 28.mail.Peale seda kuuri pidi kohe alustama veel uue kuuriga-(et pôletik ei korduks).Ravimiks määrati Trimopan 100 mg 1xpäevas.
Tahaksin teada,kas ma vôin ravi ajal rasestuda-kas see on ûldse vôimalik? Milline vôib olla mehe sperma kvaliteet? Vôi oleks siiski sellise ravi ajal môistlikum hoiduda rasestumisest?
Tänan ette vastuse eest ja ilusat suveaega!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Spermatogeneesi ühekordne tsükkel toimub täiskasvanud meesterahval ca 65-75 päevaga. Seega kui kardate ravimi negatiivset mõju, siis hoiduge rasestumisest vastavalt sellele.

Kalle Kurvits