sos pillid 28.05.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!Kasutasime vahekorras olles kondoomi, aga see oli kuidagi halvasti peal. Kas sos pille saab ilma retseptita ja kui suur tõenäosus on, et võin ikka rasestuda, kui sellest on möödas 38 tundi?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Jah, nüüd on need retseptita. Postinor või Norlevo, on ühesugused.
Lõik Postinori juhendist:
POSTINOR on kasutatav rasestumise erakorraliseks vältimiseks (soovimatu vahekord, mehaaniline rasestumisvastane vahend purunes, ei soovita rasestuda jne) 1 kuni 72 tunni jooksul pärast suguühet. Korraga tohib sisse võtta ainult 1 tableti. Vajadusel võetakse teine tablett vastavalt järgmisele skeemile:
Skeem 1. Üks tablettPOSTINORi on vaja suu kaudu sisse võtta vähemalt 1 tunni jooksul pärast suguühet. POSTINORi toime kestab 8 tundi pärast ühe tableti võtmist. Samal päeval ei ole lubatud võtta üle 2 tableti.
Skeem 2. Üks tablettPOSTINORi võtta sisse esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 72 tunni möödudes vahekorrast. Teine tablett võtta sisse täpselt 12 tunni möödumisel esimese tableti võtmisest. Selle skeemi puhul on rasedust vältiv toime väiksem, kui 1. skeemi korral.

Enne kasutamist lugege (kiiresti) läbi kogu kaasasolev juhend.

Kalle Kurvits