Halb enesetunne ja südame rütmihäired 26.05.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 47 a. naine, 2 lapse ema. Üks laps on täiskasvanu ja teine 11-aastane.
Olen elus palju halba läbi elanud, lahutanud vägivaldsest mehest, kes "armastas" kõiki probleeme rusikatega lahendada. Nüüd olen leidnud uue mehe, kes on täielik vastand eelmisele. Peaksin olema väga õnnelik, kuid eelmine elu on jätnud minusse tugeva jälje. Olen väga närviline, süda jätab lööke vahele, enesetunne on kohutavalt halb. See kõik on tekkinud viimasel ajal. Perearst kirjutas mulle antidepressanti Coaxil, südamearst aga Rytmonormi. Ma ei tea, kas need 2 ravimit ei sobi omavahel või mis, aga mõni tund peale rohtude võtmist tunnen tugevat pearinglust, ärevust, südame rütmihäireid ja käte tuimust. Perearst leidis, et Coaxil on üldjuhul hästi talutav ja ei peaks niimoodi mõjuma ja Rytmonormi võtan juba ammu. Perearst arvab, et ma ei peaks Rytmonormi üldse kasutama, aga südamearst peab seda vajalikuks. Olen segaduses. Kas oskaksite nõu anda?

Ette tänades Anne

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kirjeldate häireid, mis sobiksid kõrvaltoimetena mõlemale ravimile, on aga on info järgi harvaesinevad.
Tundub, et perearsti ja südamearsti asemele sobiks psühhiaater. Minul siin sekkumiseks kvalifikatsioon puudub, ravimiinfo valdamine on ebapiisav selliste komplekssete probleemide puhul, mille põhjused on nähtavasti psüühilist laadi, nagu ise mõista annate.

Kalle Kurvits