Fromilid 22.04.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Mul on diagnoositud mükoplasma . Arst kirjutas Fromilid tabletid. Ühe päeva olen neid kasutanud ja mul tekkisid näo peale laigud. Kas see võib olla allergia selle ravimi vastu? Kas ma peaksin selle ravimi kasutamise lõpetama?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kasutusjuhendis on allergia võimalus kõrvaltoimena mainitud, samas on öeldud, et "Ärge võtke Fromilid'i:
- Kui te olete ülitundlik (allergiline) klaritromütsiini, Fromilid tablettide või graanulite mõne koostisosa või mõne teise makroliid-antibiootikumi suhtes".
Igal juhul informeerige sellest ravimi väljakirjutanud arsti.

Kalle Kurvits