kõhukinnisus 19.04.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere

ma mingi aeg kirjutasin teile ka ja kurtsin kohukinnisusest ja verest väljaheitel ja mingist valgest limast ja et ma ei tea millest see on.....olen 19 aastane tüdruk...te soovitasite minna gastroenteroloogi juurde....siis ma lõpuks käisingi seal ära,kõik oli korras,öeldi ainult et mul on vega kergesti ärrituv sool,et tõmbleb iga asja peale ja igast keerdude ja verkidega....
sis arst reekis mulle nii kiiresti koikera ja ajas mind enam vehem minema...et ma ei saanud midagi kusida...utles aint seda et aegajalt kui mul koht kinni leheb voin ma uhe pakikese seda fortransi juua ....ja ta utles et see on teiesti ohutu et ei tekita sooleloidust ega midagi....tahtsin kusida et kas see siis on periselt ka niimoodi....ja kui tihti on kui tihti...et kas kui ma teda kuus uhe pakikese joon siis see ei tee midagi...niikaua kui ma sellest kohukinnisusest ule saan....aga nu voibolla ei saa ka....et mis on sellised lahtistid mis ei pohjusta sooleloidust ja kui süütud nad siiski on...
ja mis vahe on siis sel forlaxil ja fortransil
ja kas köömneteed võib juua voi pohjustab see ka sooleloidust...
sest ma vahepeal join kogemata sennat ja paakspuukoort sest ma ei teadnud et neid ei voi juua....aga õnneks ma ei joonud neid palju...
ootan vastust!!

aitäh Teile!!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Fortransi ja Forlaxi toimeaine on sama, makrogool, vahe on annustes ja kasutuses. Makrogool on kõrgmolekulaarne lineaarne polümeer, vees lahustuv, mis seob vesiniksidemete abil vee molekule. Selle tõttu suureneb soole mass, mis tekitab diarröa.
Toksikolooglised ja farmakoloogilised uuringud on näidanud, et makrogool 4000 on väga ohutu preparaat, kuna ta praktiliselt ei imendu ja ei metaboliseeru soolemikrofloora toimel.
Tänu oma suurele molekulmassile, ei imendu ega metaboliseeru makrogool seedetraktis peaaegu üldse.
FORTRANS on näidustatud soole täielikuks puhastamiseks enne endoskoopilisi või radioloogilisi uuringuid, samuti jämesoole operatsioonide korral täiskasvanutel.
FORLAX'i näidustus on kõhukinnisus.
Lahtisteid on apteegis palju, isiklikult pean parimaks Guttalaxi.
Ilmselt on asi ka selles mida sööte, kuidas toitute ja see väljub juba minu kompetentsist. Ja veel, Teie kirjeldatud veri väljaheitel jms ei ole küll minu arust normaalne, aga eks arst tea paremini.

Kalle Kurvits