B Kompleks 04.04.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas te saaksite mulle seletada mis Vitamiin/ Ravim on B kompleks....

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Neid on mitmeid.
Nycomedi APOVIT B-KOMPLEKS FORTE NS TBL N50 tabletid sisaldavad 15 mg tiamiinvesinikkloriidi, 15 mg riboflaviini, 60 mg nikotiinamiidi, 15 mg püridoksiinvesinikkloriidi ja 30 mg kaltsiumpantotenaati.
Näidustused.
B-vitamiinide vaeguse ravi ja profülaktika.
Annustamine.
Tõsise vitamiinivaeguse korral 1-3 öötabletti päevas.
Rasedus ja rinnaga toitmine.
Raseduse korral võib kasutada. Eritub rinnapiimaga. Ravimi kontsentratsioonide suhe rinnapiimas ja vereplasmas on väiksem kui 0,5. Kui ema kasutab terapeutilisi annuseid, pole imikul kõrvaltoimeid täheldatud.
Koostoimed.
Igapäevaste, suuremate kui 5 mg-te püridoksiiniannuste puhul nõrgeneb levodopa toime. Sellise ravimite vastastikuse toime mehhanism pole teada.

Kalle Kurvits