tabletid või kapslid 18.03.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Sain ravimiloaga müügilt kadunud clotam-i,kuid kahjuks saadeti kapslid.Olen tarvitanud tablette. Mis vahe on tablettidel ja valgetel kapslitel. Ükskord pakuti ka rohelisi-siniseid kapsleid, zelatiinist kapslitega Clotami,kuid jätsin ostmata.
Olen umbusklik kapslite vastu, tarvitasin 300 mg tableti pooleks jaotatuna,kuid nüüd on 200 mg kapslid ja neid ei saa ju poolitada. 200 mg.clotami tablett ühekordse annusena tekitas mul probleeme(iiveldus jne),sellepärast sobis 150 mg.hommikul ja 150 mg õhtul.Kas kapslis olev 200mg.Clotam on tugevam kui 200 mg.tablett ja kuidas imendub,kas kiiremalt kui tablett või on magu kaitsev effekt? Kuidas toimida? Clotami kasutan artriidiga,kuna palju muid ravimeid ei sobi.Movalis,Diklofenak jne.- tahhükardia ja vererõhk kõrgeneb,ka tablettidega ei saanud alla.
Või on midagi uut ja paremat Teil välja pakkuda artriidi ravil,ravimite osas.
Litozin tabletid(kibuvits)tekitasid hoopis allergia-sügelev lööve.Olen väga huvitatud uutest võimalustest.
Sõbrannale oli Soomes reumaliidu tohtrid selgitanud,et praegu olevat saadaval väga häid ravimeid peale Clotami,kuid kas meil Eestis on midagi uut ?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tõepoolest neil värvidel ei ole just eriti suurt rolli. Kasutatakse segiajamise vältimiseks. Tähtis on ikka toimeaine, selle annus ja arsti juhendite ning ravimiga kaasaskäiva info arvestamine.
Eri vormid aitavad modifitseerida toimeaine vabanemise kiirust ja toime pikkust. Selle teema kirjeldamine võtaks siin terveid lehekülgi.
Litozin on toidulisand ja kui on allergia, ärge tarvitage.
Uute ravimite määramiseks pöörduge arsti poole. Neid on tõesti aga ravi määrab ikka arst.

Kalle Kurvits