Q10 kõrvalnähud? 12.03.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen 47a. naine. Hakkasin võtma Q10 30mg.sisaldusega kapsleid. Kas see võib põhjustada südamepeksemist?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ei usu. Kui mõni lisakomponent just ülitundlikkust ei põhjusta.
Q10 on vitamiinisarnane ühend, mida leidub organismi kõigis rakkudes ning mis on vajalik energia tootmiseks. Eriti kõrge on selle sisaldus südamelihaskoes, lihastes, maksas ja neerupealises.
Piisavalt lihatoite tarvitades poleks Q10-t vaja juurde võtta.

Kalle Kurvits