Kreem Lamisil 28.02.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas lamisili tohib kasutada rase?Ja kui on nahal lööve ning sügelus?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Loomkatsetes ei ole leitud toksilist toimet lootele ega steriilsuse teket. Kliinilise kogemuse puudumise tõttu ei tohi LAMISIL kreemi raseduse ajal kasutada. Erandiks on juhud, kus ravist saadav kasu ületab potentsiaalse ohu lootele.
Kreemi näidustusteks on dermatofüütide ja Candida poolt põhjustatud naha seeninfektsioonid. Pityriasis versicolor.
Löövet ja sügelust võib Lamisil ise anda, kui on tegemist ülitundlikkusega.

Kalle Kurvits