antibiootikumid ja pillid 25.02.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Võtan Logesti, aga kõrvapõletiku tõttu kirjutas arst 5 päevaks Amoxicillini. Kui kaua kestab antibiootikumide mõju ning kui kaua peaksin kasutama lisakaitsevahendeid?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Harvadel juhtudel võib amoksitsilliinraviga samaaegsel hormonaalsete rasestumisvastaste preparaatide kasutamisel nende toime osutuda väheseks. Seetõttu on soovitatav samaaegselt lisaks kasutada mittehormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid.
Amoksitsilliin ei püsi veres kaua, päev maksimaalselt, see sõltub neerufunktsioonist. (Seerumi poolväärtusaeg on normaalse neerufunktsiooni puhul ligikaudu 1 tund (0,9...1,2 h), kreatiniini kliirensi 10...30 ml/min juures u 6 tundi ja anuuria korral 10...15 tundi).
Soovitaks siiski nädala jooksul kasutada kondoomi.

Kalle Kurvits