Jeanine ja antibiootikumid 20.02.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere, sooviksin teada kuidas mõjutavad antibiootikumid beebupilli jeanine toimet?
Ise olin põskkoopa põletikus ja arst kirjutas välja antibiootikumid "Cirrus" ja "Cefzil" mida võtsin 1 nädala. Kas antibiootikumide võtmise ajal ja pärast seda on mingi suurem oht rasestuda ? Kaua tuleks , kui tuleks, kasutada lisakaitsevahendeid?
Ette tänades Neiu 20.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Jeanine infolehel on mainitud, et mõned ravimid ei lase pillidel mõjuda nii, nagu ette nähtud. Siia kuuluvad mõned epilepsia (nt primidoon, fenütoiin, barbituraadid), tuberkuloosi (nt rifampitsiin, rifabutiin) ja HI-viiruse (nt ritonaviir) ravimid; antibiootikumid (nt ampitsilliin, tetratsükliinid, griseofulviin) ning ravimtaimedest naistepuna (Hypericum perforatum, mida kasutatakse depressiivsete meeleolude leevendamiseks). ...
Cirrust ja Cefzili siintoodud näidetes ei esine ja arvan, et risk ei ole suur.
Nädalakese võiks ju turvaseksi harrastada, vaheldus seegi.

Kalle Kurvits