augmentin ja sumamed 18.02.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere olen väga mures seene pärast. olen tarvitanud antibiootikume peaaegu kaks nädalat. olen kuulnud et antib. võivad bakterite tasakaalu rivist välja lüüa ja tekitada seene. olen tarvitanud nädal aega Augmentini ja kolm päeva sumamedi. plaanin märtsis mandite opile minna ja enne seda vaja terveks saada. millised seene tunnused on? kui on ainult voolus kas see on ka siis seenest..mul ei sügele midagi..ja kui see on seen millega seda ravida? kas on ka käsimüügis mõnda ravimit mida kasutada saaks..ma pean nädal aega kodus olema ja naisteasrti juurde on järjekord yle kuu.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tupeseene ravi kohta leiate hulgaliselt juttu kui kirjutate kliinik.ee avalehel vasakul ülal otsinguaknasse tupeseen või kandidoos ja vajutate 'otsi'.

Igasugune seeneravi on aeganõudev ja vaevaline. Ravimid on salvid-kreemid-kuulikesed, millele arst kirjutab retsepti. Tihti määratakse lisaks suukaudne ravim (tabletid).
Ka ise saate olukorda leevendada. Võite teha maitsestamata jogurtiga tupetampoone ja seda jogurtit ka juua.
On palju faktoreid mis tupeseent soodustavad, näiteks rasestumivastased vahendid, teised põletikuvastased rohud, tupetampoonide kasutamine, aluspesu materjal, intiimpesuvahendi õige valik (Dercomme Femme) jne.

Kalle Kurvits