oxazepam 17.02.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere!küsimus selline:tarvitan Oxazepam Alpharma tablette ja tahan teada,kas sünnipäeval väikest napsu võin endale lubada?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

On mitut sorti ravimitarbijaid. Ühed loevad kasutusjuhendid rida-realt läbi ja mõtlevad endale külge iga mainitud kõrvaltoime (mida muidu esineb sagedusel 1 miljoni kohta), mõned jälle viskavad kohe karbi avamisel kasutusjuhendi minema, ega tule selle pealegi, et see tekst on neile lugemiseks.
Igal juhul lugege siis see läbi ja Te leiate vastuse.
Lühidalt: alkohol tugevdab rahusti toimet ja rahusti omakorda alkoholi toimet. Igal juhul peab olema ettevaatlik ja pidama piiri. Kui on ette aimata, et "alkohol võtab piirid maha", nagu enamasti juhtub, ja tuleb rohkem võtmist, on parem sel korral tablett vahele jätta. Ja kas see sünnipäev nii ärevusttekitav-hirmutav sündmus ongi, et peab rahusteid tarvitama?

Kalle Kurvits