Paha hinge õhk. 02.02.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere.

Mure järgmine hingeõhk on pidevalt ebameeldiva lõhnaga mida korduvalt öeldakse mulle. Hamba arsti juures olen käinud ja seal öeldi et hammastest see ei ole kuna hambad korras.
Äkki on mingi ravim apteegis mida saan ise osta.
Ette tänades!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Sellist ravimit ei ole.
Paha hingeõhk või tulla kas maolukuti probleemist või hambavahedesse jäävatest toiduainetest. Hambad võivad olla korras küll. Hammaste vahed tuleb puhastada hambavaheharja ja/või hambaniidiga ja siis saate ka aru, kas paha hingeõhk pärineb sealt. See on üsna sageli esinev probleem, mida sageli inimesed ise ei tunnetagi.

Kalle Kurvits