d-vitamiin lastele 29.11.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
olge hea ja seletage, kuidas toimib nö veebaasil d-vitamiini preparaat Jekovit http://www.tohtori.fi/itsehoitoapteekki/jekovit.html, mida on saada soomes ja mida soovitatakse muudele baasõlidele allergilistele lastele. pidev väide ju on, et d-vitamiini säilimine ja/või imendumine nõuab õli, aga seal seda pole. kas mõni abiainetest täidab sama funktsiooni?
ette tänades,
s

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

D-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin ja enamasti doseeritakse õlilahusena. Lihtne on lapsele annustada kui aine on lahustunud, saab tilku lugeda. Raviainet ei pea tingimata lahustama. Kui mingi aine mingis vedelikus ei lahustu, siis on võimalik teda sinna suspendeerida. Suspensioon on farmaatsias ammutuntud asi. Selle püsimiseks kasutatakse tõesti abiaineid.
On ka tablette. Apteekides on Minisuni nime all D3-vitamiini tabletid.

Kalle Kurvits