Rasedus 23.11.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen 2 kuud rase...võtsin laeva peal merehaiguse vastu rohtu....kuigi keegi pole´mind teavitanud et seda võtta ei tohiks...kui ohtlik see rasedusele on?
Kahjuks ei oska ma õelda mis rohuga tegemist oli...sain selle laevapealt infoletist ja üksikult.. ei olnud näha millega täpsemalt tegemist on.....Millist mõju avaldavad üldisel need rohud rasedusele....Kas on olema ohutud ja ohtlikud ravimid???

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Siis ei oska kahjuks ka täpselt vastata, kui rohu nime ei tea. Kuna aga rasedus kestab ja võtmine oli ühekordne, siis julgen arvata, et ohtu pole.
Rase peab olema alati enda ja oma tulevase lapse pärast valvel ja mitte häbenema sellest teavitada kui on tegemist ravimi määramisega.

Kalle Kurvits