rauatablettide mõju 11.10.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere
Avastati aneemia ja nüüd söön rauatablette. Tean, et väljaheidete tumedaks muutumine on normaalne. Aga ka piss on muutunud pruunikaks. Kas see on loomulik?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Raua ühendid on värvilised (rooste). Seda toimet on kirjeldatud ka näiteks Retaferi infos:
TÄHELEPANU! Rauapreparaadid võivad muuta väljaheite värvuselt mustaks.

Kalle Kurvits