erinevad piimhappebakterite preparaadid 27.09.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Millised Eestis müügil olevatest piimahappebakterite preparaatidest, lisaks Gefilus Plus tootele, on sobivad lehmapiima-allergikutele (st hulgas justnimelt lastele sobivad)?
Kui vana last mõeldakse, kui rohu vms on õpetuses kirjas vaid määratlus "täiskasvanu kogus" ja "laste kogus"?

Lugupidamisega,
Eve

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Lehmapiima-allergikutele sobib kõik mis ei sisalda lehmapiima (allergia esineb enamasti piimasuhkru-laktoosi suhtes kui seda ei suudeta seedida ensüümi puudumise tõttu organismis). Gefilus ja teised piimhappebakteritega preparaadid ei sisalda mitte laktoosi ega lehmapiima teisi komponente vaid laktobatsille ehk piimhappebaktereid ja aitavad piima seedimist parandada.
Laktoositalumatuse puhul on hea Lactrase. Info:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=47169

Lapse-täiskasvanu piir on 12 eluaastat. Alla selle on laps

Kalle Kurvits