närvide rahustuseks 03.09.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Lugupeetud Kalle Kurvits.

Olen vaevelnud ligi pool aastat maohäirete all ja tarvitan ravimit nimega Losec Mups.

Kuna arst arvas, et minu maohäired on tingitud suuresti ka närvidest ja liigsest emotsionaalsusest, siis äkki Te oskaksite soovitada mõnda närverahustavat ravimit käsimüügist või rahustavaid teid, millest oleks abi, enne kui hakkan mõtlema rahustite või antidepressantide peale.

Teid tänades,

Jane

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Oma kogemustest tean, et osa närvilisi inimesi rahustab ennast söömisega, magu aga ei tule toime ja reageerib sellele (enamasti ülehappesusega).

Losec on muidugi hea ravim, aga käsimüügis on samalaadne Zantac 75, mis aitab ka väga hästi. Igal juhul on seda mao reakstiooni vaja vältida või maha suruda, muidu riskite maohaavadega. Ja analüüsige oma toidusedelit.

Rahustavaid teesid on mitmeid (Nervoflux), samuti tablette, mis sisaldavad palderjani, kannatuslille ja humalat või melissi. Soovitaksin proovida Unisini, see on retseptivabalt apteegis saada.

Kalle Kurvits