Antibiootikumide mõju viljastumisele 13.09.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas ja kuidas mõjutavad antibiootikumid viljastumist? Kas on soovitatav pärast antibiootikumide tarvitamist (Doxycycline) lapsesaamist edasi lükata?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

See on väga ebamäärane küsimus. Kõik mõjutab kõike ja mõjust viljastamisele peaksite küsima dr. Sõritsa käest, kes vastab siinsamas kliinik.ee-s (lastetus). Peaksite aga mainima, milline antibiootikum on kõne all.

Kalle Kurvits