naistele 02.09.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Olen kuulnud tablettidest ,mille mõjul on menstruatsioon ainult neli korda aastas, kuid ma sooviksin teada kas see info on tõene ja mis on nende tablettide nimi ning kas nende tarvitamisega kaasnevad mingid riskid või kõrvalmõjud. Kas neid võib tarvitada ka 16 aastane tütarlaps?
Ette tänades....

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Selle nimi on Seasonale. Eestis ei ole hetkel registreeritud.
Aga midagi erilist siin tegelikult polegi. Ravim sisaldab etinüülestradiooli ja levonorgestreeli. Täpselt samad toimeained on Loette's, Tri-Regolis, Triquilaris jne., sarnased enamikes sellistes pillides.

Praegu võetakse antibeebipille 3 nädalat järjest ja siis peetakse nädal vahet, et tekiks menstruatsioonisarnane verejooks (mitte tegelik menstruatsioon, sest ovulatsiooni ei ole ravimi mõjul toimunud). Tekib ju mõte, et võiks võtta neid pille järjest pikemat aega ja siis pidada veidi vahet. Siiani ei oldud kindel kas nii võib ja millised on sel juhul riskid, kui suured annused on vajalikud jms. Seasonale on selle mõtte areng praktikas. Küllap jõuab ka varsti meile.
Seasonale ohud ja riskid on samad või veidike suuremad kui tavalistel antibeebipillidel.

Ingliskeelne info:
http://www.seasonale.com/

Kalle Kurvits