sirdalud 27.07.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

arst kirjutas välja sirdaludi kuna on pidevad peavalud ja kaelasooned on pinges . kasutan aga rasestumisvastaseid tablette mercilon , kas nende mõju väheneb kui kasutan sirdaludi ? ette tänades .

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Sirdaludi mõjul ilmselt mitte. Kasutusjuhend, mis on karbi sees, peaks andma piisava selgituse:
Koostoimed. Kui suukaudseid kontratseptiive on kasutatud samaaegselt selliste ravimitega nagu antikonvulsandid, barbituraadid, antibiootikumid (nt tetratsükliinid, rifampitsiin jt), aktiivsüsi ja teatud kõhulahtistid, võib esineda ebaregulaarset veritsemist ning preparaadi kontratseptiivse toime usaldatavus võib väheneda. (antikolvunsandid on krambivastased: karbamasepiin, valproaat, fenobarbitaal, fenütoiin)
Pikem jutt: http://legeartis.pegasus.ee/ravimid.php?op=vaata&id=857

Kalle Kurvits