Pentasa 23.08.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Ravimi infolehel on kirjas, et Pentasa (toimeaineks oli vist mesalasiin) eritub ka rinnapiima. Kas sel juhul on see imikule ohtlik? Ning kas see satub ka loote organismi?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

PENTASA tablette ei soovitata manustada alla 2-aastastele lastele, rektaalseid ravimvorme suposiite lastele ei manustata.

Mesalaziin läbib platsentaarbarjääri, seega jõuab loote organismi. Raseduse ajal kasutada ettevaatlikult ja range arstliku järelvalve all.

Mesalasiin eritub rinnapiima. Rinnaga toidetavatel imikutel ei ole kõrvaltoimeid ilmnenud, kuid sellekohaseid andmeid on vähe.

Kasutamine seega mitte vastunäidustatud, vaid ettevaatusega ja arsti kontrolli all.

Kalle Kurvits