kõhulahtistid 27.06.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere, kas on olemas mõni kergetoimeline kõhulahtisti, mid võib anda 2,5 nädalasele beebile. Meil on gaaside ja kakamisega tõsised raskused. Enne sööki saab Sab Simplexi, enam vähem gaasidele aitab, kuid kakatud enam ei saa.Sünnitus oli väga raske, 2 korda tehti epiduraaltuimestust ja pärast järgnes veel üldnarkoos ja neli päeva antibiootikume. Haiglas arvati, et need võivad kõhuhädasid põhjustada, kuid kas tõesti nii kaua?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Imikule tohib anda Duphalac siirupit. Ravim sisaldab laktuloosi, mis on poolsünteetiline disahhariid. Laktuloos lõhustatakse jämesoole mikrofloora poolt madala molekulkaaluga orgaanilisteks hapeteks, mis soodustavad soole motoorikat ja tagavad pehme väljaheite. Laktuloos soolest organismi ei imendu.
Puuduseks on gaase tekitava kõrvaltoime võimalikkus, aga gaasid on lapsel niikuinii.
Imikule antakse 5ml päevas. Päevane koguannus võetakse sisse hommikusöögi ajal. Toime võib saabuda alles 48 tunni pärast.
Kogu jutu leiate:
http://legeartis.pegasus.ee/ravimid.php?op=vaata&id=450

Kalle Kurvits