omep20...3 aastat 18.06.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 41 av mees.
kasutan omep 20 kapsleid ca 3 a iga päev(paar kuud vahepeal nexiumi,toime nagu omepil,aga omep odavam,nexiumi vajadus oli ka igapäevane),sellekset et hoida kõrvetised ja muud refluksist tingitud vaevused kontrolli all.Muidu ei saa hakkamast st.ilma omepita.
Küsimus on, kas omep20 aastatepikune igapäevane kasutamine ei hakka tervisele mingil moel.Happetase on ju kogu aeg madal.
Ise küll mingeid kõrvaltoimeid ega vaevusi omep20 tarvitamisest ei tunne.
murelik Villy

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Pikaajaline ravi peaks olema piiratud 1 aastaga, kuna ravimi ohutust ei ole küllaldaselt tõestatud pikema kasutamisaja kohta.

Kalle Kurvits