travocort kreem 10.06.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

olen 40 nädalat rase ja avstasin et varbavahel on lõhe, arst kirjutas travocort kreemi. infolehelt lugesin aga et ei saa välistada kõrvaltoimeid vastsündinuil, kelle emad said raseduse või imetamise ajal ulatuslikku või kauakestvat ravi(näiteks langenud adrenokortikaalne funktsioon,kui ravimit kasutati raseduse viimastel nädalatel). kysiks siis ,et kas ma võin ikka seda eravimit kasutada või mitte?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tootjainfo ütleb eelmises lõigus (vastunäidustused) nii:
raseduse kolmel esimesel kuul tuleks vältida kortikoide sisaldavate välispidiste ravimite tarvitamist. Vältida pikaajalist kasutamist või suurte nahapindade määrimist kreemiga.

Vastunäidustus oli seega raseduse alguse kohta, lõpus võib karta kõrvaltoimeid. Ja nüüd ei ole ju midagi teha enam, arst pidanuks ka rasedust märkama. Aga loodetavasti pole hullu, sest varbavahe ei ole küll õnneks suur pind.

Kalle Kurvits