SOODUSRAVIM 27.05.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Küsimus selline: kas ACC100 kuulub soodusravimite hulka? nycomedi kodulehel on ,et see on nii käsimüügi kui ka retseptiravim. kuna ostan seda üpris tihti ja sageli on 2 last korraga haiged ,siis mõjub see eelarvele laastavalt. 1 laps on 2a. ja teine 8a. mõned aastad tagasi oli see kindlalt ssodustusega kuid kuidas on nüüd lood?

ja veel: milliseid rasestumisvastaseid tablette võib tarvitada kui on migreen?
logest toob kohe migreeni esile, kas need uued plaastrid on ka vastunäidustatud?

tänan. -H-

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

ACC 100 (ka 200) on täna käsimüügiravim, ühe erandiga. Kui haigel on tsüstiline fibroos e mukovistsidoos, siis on sellel ravimil soodustus 100%. Nii tõsine asi loodetavasti ei ole.
50% soodustus on suurematel ACC annustel (600mg).

Migreen on tõesti vastunäidustus antibeebipillidele, ka EVRA-plaastritele. Juhul muidugi kui teil on tõesti diagnoositud migreen (mitte ei seletata suvalist peavalu selle sõnaga).

Kalle Kurvits