antibiootikumid ja alkohol 18.05.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Nimelt olen arsti ettekirjutusel võtnud 10 päeva 1 tablett 2 x päevas antibiootikumi nimega Doxy-M-ratiopharm 100. Kuna pakendis olevas infolehes ei ole kirjas sõnagi alkoholi kohta, siis tekkis küsimus, et kuna antibiootikumide mõju kestab ka peale kuuri lõpetamist, siis kaua peale seda ei tohi alkoholi juua? Kuidas üldse alkohol antibiootikumide võtmist mõjutab, kuulsin, et alkohol lihtsalt nõrgendab antibiootikumide mõjumist? On see tõsi?

Ette tänades :)

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Teoretiseerimisel pole mõtet. Alkohol ja ravimid ei sobi kokku.

Kalle Kurvits