Rasedus ja amoksicillin 11.05.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tervist!

Praegu olen rase, mehega väga ootame last!

Aga probleem selline, et raseduse eesimesel või teisel nädalal olin stomatoloogi juures ja mulle tõmmati tarkusehammast. Arst kirjutas välja ka Amoksicillini,mida ma kasutasin 3 korda päevas nelja päeva jooksul.Sellel ajal ma ei teadnud veel et rase olen.Praegu see mulle mure teeb.Vastake palun kuidas amoxicillin võiks mõjuda?

Tänan

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Vastus on ravimi karbis valge lehekese peal nagu ikka, loen siis ette: (ratiopharmi tootelt)
RASEDUS JA IMETAMINE: Amoksitsilliini loodet kahjustava toime kohta andmed puuduvad, kuid sellegipoolest tuleb raseduse ja ka imetamise ajal preparaati kasutada ettevaatlikult.

Kalle Kurvits