doxy hexal 04.05.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere, võtan praegu 10 päeva doxy hexalit, kuid infolehel on kijutatud et neid ei tohi võtta samaaegselt antibeebipillidega. Kas vaid sellepärast et pillid ei ole sel ajal nii tõhusad, või esineb ka mõni muu kahjulik toime, sest võiksin samal ajal küll ka muid rasestusvastaseid vahendeid kasutada, kuid pillide võtmist ei tahaks pooleli jätta.. Ja kui ruttu peale kuuri tohib hakata tarbima alkoholi?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Minule kättesaadavas kasutusjuhendis on piisav info kirjas. Lõik sealt:

"Doksütsükliini ei tohi manustada hormonaalsete kontratseptiivide kasutamise ajal. On teada, et ravimi kasutamisel võib rasestumisvastane toime väheneda."

Alkoholi kohta on juttu koostoimete all:
"...samuti krooniline alkoholi tarvitamine kiirendavad ensüüminduktsiooni teel doksütsükliini metabolismi maksas ning seetõttu ei saavutata terapeutilist kontsentratsiooni seerumis. "

Seega on oht, et raseduspillid võivad olla ebaefektiivsed ja kui olete krooniline alkohoolik, siis võib ka doksütsükliini toime väheneda.

Niisiis, lugege lõpuni läbi see leheke ravimikarbis või leidke info aadressil:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=13447

Kalle Kurvits