Guaraana, Guaraanaekstrakt 01.04.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Austatud Hr.Kurvits.

Küsimus oleks selline, et kui Guaraana, ehk Paullinia Cupana on pealmiselt alkaloid sisaldusega mid on identne kofeiiniga siis, kas ka kohveiin on siis mittespetsiiviline kesknärvisüsteemi stimulaator nagu väidetavalt on seda guaraana ekstrakt.
Kas vastav tõele, et Guaraana tablette või ekstrakti kasutades enne alkoholi tarbimist ja peale tarbimist leevendab alkoholi mõju inimorganismile ja kergendab ülesaamisi pohmelusest.
Kuidas kommenteerite alkoholi ja guaraana kooslust inimorganismile: näiteks 1 liitri lahja alkoholikohta on 320 milligrammi guaraanaekstrakti segatud õunamahlaga ja sama kooslus üle 35% ehk siis kange alkoholi puhul.

Ettetänades

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Jutt kohvist, sh. kofeiinist, on siinsamas kliinik.ee-s, autoriks Margereete Otter.
link on:
http://www.kliinik.ee/index.php?5,2,13,58
Alkoholi ja guaraana koostoime kohta arvamus puudub, parem neid mitte koos tarvitada.
Rohkem kommentaare mul ei ole.

Kalle Kurvits