kõrvapõletik 31.03.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Arst on minu lapsele välja kirjutanud siirupi kerge kõrvapõletiku ja nohu jaoks, aga asi on selles, et mu laps ei taha neid siirupeid juua. Laps ei saa sealt vajalikku kogust kätte, sest ta ajab pool kogust suust välja, aga ´arst ütles, et peab jälgima tema ettekirjutust ja anda talle 2 korda päevas 5ml siirupit. Pudelis on aga 70 ml siirupit. Kuidas ma saan siis lapsele seda rohtu anda? Ma ei saa talle neid ka sisse "vägistada", siis kaob tal igasugune isu mingisuguseid ravimeid võtta, kui vaja.... Äkki on müügil mingeid Tablete mis oleks abiks 3 aastase lapse raviks.....(kõrvavalu üle ta pole kurtnud ja pea ka ei valuta ...On vahest öelnud, et kõht valutab aga see ei tohiks kõrvu puudutada, kui lapsel kõht kinni....

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kui Te soovite asjalikku vastust, siis palun andke ka asjalik eelteave enda mure ja ravimite nimetuste kohta, millele asendust küsite.
On võimatu, et ma oskaksin "siirupi" asemele soovitada "mingeid" tablette..
Ja mis on ikkagi haigus? Kõrvapõletik, nohu, kõhuvalu, kõhukinnisus?
Ilmselt nohu. Aga milline? Kas nina on vesine või kinni?

Kalle Kurvits