mõrusool 14.03.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

olen kuulnud et paastudes soovitatakse kasutada mõrusoola.Mis see endast kujutab ja kust seda osta saab?kas apteekides müüakse?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Mõrusoola ehk magneesiumsulfaati on kasutatud lahtistina. Kaasajal seda enam kellelegi ei soovitaks, sest selle manustamine on ebameeldiv (maitse tõttu). On olemas palju moodsamad lahtistid, nagu Guttalax.
Mõrusool on hästivarustatud apteekides veel saada, lahtistava toime saamiseks lahustatakse 10-30g poole klaasi vee kohta. Paastujatele pidi soovitatama 40g pooles liitris vees.
Vanainimised ostavad vahel odava hinna pärast, 100g maksab 16.90 meie apteegis.

Edu soovides,
Kalle Kurvits