panangin 04.03.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
lugesin, et kergete südame rütmihäirete puhul võib profülaktika mõttes võtta panangini tablette. Kuna need olid apteegis käsimüügis, siis julgesin need endale osta. Olen 38 aastane naine. Vahel on tunne nagu süda lööks "valesti" kord kiiremini, siis aeglaselt. Olen käinud ka Kardioloogia Instituudis uuringutel, midagi ei leitud viga olevat. Füüsilist koormust soovitati lisada. Kui kaua ma võiksin võtta Panangini, kas kuurina (näit.30 päeva)? Või pole ilma arsti soovituseta mõtet sellist "isetegevust" teha?

Ette tänades
Reena

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Panangin pole tõesti vitamiin. Kui asi on tõsine, siis jätkake uuringuid. Võimalik, et olete lihtsalt hüpohondriline. Panangini jõuate pärast tarvitada lisaks muule ravile, kui viimane on vajalik.
Kõikide võimalike haiguste vastu ei jõua niikuinii profülatikat teha.

Tugevat tervist soovides,
Kalle Kurvits