Vibramycin asendati Doxitiniga 04.03.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Sain ureaplasmoosi raviks Vibramycini retsepti. Sumamedi ravile kahjuks haigus ei allunud ja nüüd kirjutati välja, arsti sõnul, tugevama toimega antibiootikum. Apteegis kahjuks Vibramycini polnud ja mulle müüdi Doxitin. Saan aru, et toimeaine on neil kahel sama. Olemas on päris tugev hinnavahe. Kas Doxitin mõjub ikka sama tõhusalt kui kallim Vibramycin??

Tänan!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Selline asendus on lubatud kui retseptil puudub asendamist keelav märge.
Ravimite toime on eeldatavasti samasugune, erinevused võivad olla nüanssides.
Soliidses apteegis on müügil ka Vibramycin, hind 60.70, mis on jah kallim, kuid antibiootikumi kohta suhteliselt odav.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits