magnex350+b6 03.03.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Lugesin siitsamast kliinikust Urmas Rei artiklit magneesiumipuudulikkuse kohta. Seal on öeldud - Juba annus 485 mg ööpäevas võib anda positiivseid tulemusi. Veel räägitakse lausa 1 ja 2 grammist... Nii. Aga apteeker väidab, et magnexis olev 350 ongi päevane vajadus ja 2 tabletti on palju. Mul on magneesium veres 0,7 (norm 0,74-0,99?). Olen labiilse närvisüsteemiga, kaldun depressiivsusele, unehäired ja veel paar asja, mis näivad magneesiumipuudusele (ja vitamiini b6 vajadusele - juuksed lahti!) viitavat. Olen nüüd 1 tbl päevas võtnud ja uni nagu läks paremaks, aga päris mõnusalt hommikust õhtuni siiski mitte. Samas ei taha ma ka, asja ees teist taga, tablette sisse ajada. Teie arvamus? Tänu!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Asjale tuleb läheneda loogiliselt. Tervele inimesele on iga ravim palju, haigele aga vajalik.
Kui organismis on mingid häired, ainevahetuse tasakaal on korrast ära, siis on vaja seda kompenseerida, midagi tuleb rohkem manustada, sel juhul siis magneesiumi.
Kui aga kasutusjuhendis lubatud kogust peab ületama, siis eeldab selline olukord konsultatsiooni arstiga.

Edu soovides,
Kalle Kurvits