Ovitreli kasutajatelt II 02.03.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

>Millist kommentaari ootate ja miks?

Just hinna kohta tahaks kommentaari. Kuidas ta siis apteekides üle 500 kr maksab kui kasutajad on saanud lähiajal 200-ga? Pean varsti seda ostma hakkama ja tahaks seepärast teada millise summaga pean arvestama.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ja ma tegin seda piisavalt selgesti kahel korral. Kirjeldasin hetkeseisu, mitte ajalugu.
Tõsi, on võimalus, et tootja teeb toote juurutamisel teatud soodustuse omalt poolt kuni ravim pole soodusravimite nimekirjas. Või on tootja tõstnud vahepeal hinda.
Nagu selgus ka Teile www.raviminfo.ee kaudu, pole seda ravimit täna kuskil sees (vähemalt nendes apteekides, kes on otsingusüsteemis).
Tamro, kes on hetkel selle ravimi ainuke hulgimüüja, müüb just minu eelmises vastuses toodud hulgihinnaga. Ja uskuge, juurdepääs Tamro andmebaasile mul on ja teisi andmeid mul hetkel pole.
Konkreetselt tuleb Teil võtta retsept ja pöörduda lähimasse apteeki. Hind peab olema üks igal pool.
Ei ole nii nagu soovite vihjata, et mõni apteek "väänab" "ülikasumi" soovist 300EEK otsa. Selline on ajakirjanduse kujundatud arvamus tõesti, ohvriks lihtsameelsed.

Edu soovides,
Kalle Kurvits