vaktsiin ja alkohol 26.02.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline küsimus, et kui ma saan marutaudi süste, kas sel ajal tohib võtta ravitinktuure, kus sees on alkohol? Eile sain viimase süsti ja öeldi, et 6 kuud pole soovitav alkoholi tarvitada. Kas alkohol häirib kuidagi vaktsiini toimet või mõjub tervisele halvasti ja kui suured kogused seda mõjutavad?

Teine küsimus tekkis selle kohta, et kas see marutaudi vaktsiin (5 süsti) on eluaegne või on nii, et kui mõni loom kunagi tulevikus hammustab, tuleb jälle need süstid teha?

Ette tänades,
E. R.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tinktuure tarvitate ju tilkadena ja see kogus ei peaks küll keelatud olema.
Immuunsus ei ole eluaegne. Et immuunsus ei katkeks, tuleb aasta pärast teha kordusvaktsineerimine (1 süst), edasi iga 5 aasta järel.
Looma hammustamise järel pöörduge kohe arsti poole.
Kasulik jutt sellest on ajakirjas Eesti Jahimees, mai 2003. Leiate selle lingilt:
http://www.ejs.ee/ajakiri/artikkel.php?id=63

Edu soovides,
Kalle Kurvits