rasestumisvastased tabletid 21.02.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Sooviks teada kas rasestumisvastaste pikaajaline kasutamine võib mõjuda kahjulikult. näiteks kas see võib raskendada lapsesaamise võimalusi ja kas võib veel olla mingeid kõrvalmõjusid? olen 24 aastane ja kasutanud neid juba 5 ja pool aastat. viimane aasta olen võtnud Jeaninet ja eelmised aastad kasutasin Diane 35. Kaua neid võib üldse jutti võtta?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Küsisin ka ise asja naistearsti dr. maie Väli käest üle:
Rasestumisvastaseid pille võib tarvitada nii kaua, kui soovib mitte
rasestuda. Kui üks preparaat sobib hästi, ei ole mõtet seda vahetada ega
vaheaega teha. Kasvõi 10 aastat.
Kõrvalmõjude kohta lugege iseseisvalt kasutusjuhendist, see on eestikeelne ja kaasas iga pakendiga.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits